Laserowe usuwanie blizn

Blizna powstaje w czasie gojenia jak i po wygojeniu się rany. Prawidłowo proces gojenia się rany sprowadza się do cienkiej mało widocznej liniowej blizny. A jednak niejednokrotnie rany nie goją się prawidłowo a w efekcie tworzą się duże, wyniosłe kolagenowe zgrubienia, zwane bliznami przerosłymi lub bliznowcami. Często powstałe blizny przeszkadzają pacjentowi w jego życiu.

usuwanie blizn
Przed zabiegiem
usuwanie blizn
Po zabiegu
Deformacja estetyczna będąca wynikiem wypadku, choroby czy leczenia operacyjnego teraz można je zredukować i usunąć. Dzisiaj metody zaawansowanej laseroterapii pozwalają na dokonanie korekty. Zabieg Laserowy w zależności od blizn, może być wykonany jednym laserem lub trzema laserami. Na przykład blizny potrądzikowe i przebarwienia potrądzikowe wymagają użycia aż trzech laserów, E-light, lasera frakcyjnego erbium-szklany 1550nm oraz laser frakcyjny CO2.

usuwanie blizn
Przed zabiegiem
usuwanie blizn
Po zabiegu
Zabieg jest bezbolesny, bezkrwawy, całkowicie bezpieczny. Uzyskujemy spłycenie, wygładzenie i rozjaśnienie twarzy. Niestety terapia jest dość długa, zabiegi trzeba powtarzać w odstępach 1 – 1,5 miesiąca, ale efekty estetyczne są tego warte.W naszej klinice wykonujemy również zabiegi usuwania blizn potrądzikowych. W zabiegach usuwania blizn wykorzystujemy trzy lasery: laser frakcyjny erbium glass, laser frakcyjny co2 oraz laser E-light.